Wiadomości
TARNOBRZEG

Niespodzianki na sesji Rady Miasta Tarnobrzega

1 kwi · 08:10
Niespodzianki na sesji Rady Miasta Tarnobrzega

„Wisienką na torcie absurdu” tarnobrzeski radny Łukasz Nowak nazwał projekt remontowania sztucznych palm nad jeziorem za ostatnie wolne środki na rachunku bankowym miasta.

Chodzi o pieniędze pozyskane z zastawienia udziałów w miejskich wodociągach oraz wyemitowanie obligacji.

Nie za te pieniądze i nie w takiej sytuacji finansowej Tarnobrzega, tym bardziej w czasie pandemii.

– powiedział Łukasz Nowak.

Radny podkreślał, że pozyskane z zastawienia udziałów pieniądze, a mowa o 25 mln zł, miały być w całości przeznaczone na wkłady własne w inwestycje miejskie.

Kontrowersyjnym okazał się również zapis, aby 450 tys. zł. przeznaczyć na remont parkingu przy publicznych szaletach. (przypomnijmy: te zasłynęły z łupków hiszpańskich, które po roku kwalifikowały się do generalnego remontu, a cały obiekt kosztował 600 tys.zł). Sporo wątpliwości mieli też inni radni, a były one na tyle duże, że projekt uchwały w sprawie rozdysponowania puli ponad 7,5 mln zł. został w całości zdjęty z porządku obrad. Do procedowania uchwały nie doszło również w sprawie zmodyfikowania zasad Budżetu Obywatelskiego Tarnobrzega. Nowa formuła zakładała, że oprócz dwóch kategorii projektów społecznych: dużych i małych, prezydent zaproponował dodanie kolejnych dwóch: średniego i młodzieżowego.

Na pytanie, czy dotychczasowa formuła wymaga zmian, m.in. radna Anna Pekar odpowiedziała krótko:

Nie.

Rozmawiała Wanda Piasek.

--:--
--:--
1 kwietnia ·  08:10

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez