Wiadomości

Przegląd Twórczości Dziennikarskiej 2020 Polskiego Radia Rzeszów

16 lut · 15:16
Przegląd Twórczości Dziennikarskiej 2020 Polskiego Radia Rzeszów

Roman Adamski otrzymał statuetkę Radiowego Anioła w konkursie Rady Programowej Polskiego Radia Rzeszów pt. „Przegląd Twórczości Dziennikarskiej 2020”. Został nagrodzony też za reportaż pt. „Merian Cooper – King-Kong z Gwieździstej Eskadry”.

Drugie miejsce w kategorii reportaż otrzymał Maciej Słysz za „358 dzień roku”. Trzecie miejsce w tej kategorii za reportaż „Hostia w puderniczce” otrzymał Dawid Osysko.

Nagrody i wyróżnienia Rada Programowa wręczała w 6 kategoriach po raz dziewiąty dziennikarzom, realizatorom i twórcom słuchowisk.

W kategorii krótka forma radiowa zgłoszono 7 prac. Trzecie miejsce przyznano relacji pt. „Franciszek Frączek” Małgorzacie Iwanickiej. Drugie – Marii Kornadze za „Wspomnienie twórczyni studia baletowego w rocznicę śmierci Laili Arifuliny". Pierwsze miejsce zdobyła Anna Leśniewska za „Protest mieszkańców przeciwko zmianie planu zagospodarowania przestrzennego”.

W kategorii audycja radiowa jury wysłuchało 10 prac. Trzecie miejsce przyznano Jerzemu Pasierbowi i Andrzejowi Olejce za audycję „Bohaterowie 1920 roku – Dyneburg”. Drugie miejsce otrzymała Barbara Kozłowska za audycję „Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim”. Pierwsze miejsce w kategorii audycja radiowa otrzymał Andrzej Zajdel za „Obóz na Przemysłowej”.

Pierwsze miejsce w kategorii realizacja radiowa – Jerzy Dziobak za „Koncert Kuby Blokesza”.

Pierwsze miejsce w kategorii słuchowisko – Maciej Wiktor za „Biuro Cytadela”.

Pierwsze miejsce w kategorii realizacja słuchowiska – Maciej Rosół za „Smacznego proszę Wilka”.

Relację przygotowała Małgorzata Iwanicka.

--:--
--:--Fot. Marek Maśniak

16 lutego ·  15:16

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez