Wiadomości

Rajd Rzeszowski - utrudnienia

6 sie · 09:58
Rajd Rzeszowski - utrudnienia

Na drogach województwa podkarpackiego ścigają się uczestnicy Marma 31. Rajdu Rzeszowskiego. Dziś zmagania rozegrają się na trzech odcinkach specjalnych. W Wysokiej trasa liczy nieco ponad 14,5 km, we Frysztaku niespełna 14,5, a w Różance prawie 11 km.

Pierwszy wyścig wystartował o 9.10, drugi o 9.50, a wyścig na trzecim OS rozpocznie się o 10.35. Kolejna seria od 13.50. Drugie starcie na OS Różanka to Power Stage, czyli okazja do sięgnięcia po dodatkowe punkty do klasyfikacji mistrzostw.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Drogi na odcinku Wysoka będą zamknięte do 16:30, na odcinku Frysztak do 17:15, natomiast na odcinku Różanka w gminie Wiśniowa do 18:00.

Liderem po wczorajszych zmaganiach jest dwukrotny mistrz Polski Grzegorz Grzyb, pilotowany przez Adama Biniędę. Do rywalizacji w I etapie Marma 31. Rajdu Rzeszowskiego przystąpiło łącznie 85 załóg, w tym 20 w ramach mistrzostw dla zawodników w historycznych rajdówkach.

Zawody zorganizowane przez Automobilklub Rzeszowski to piąta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czyli najwyższej klasy rozgrywek rajdowych w Polsce. Jego uczestnicy rywalizują o tytuły mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej, a także w poszczególnych klasach. Organizatorem cyklu jest Polski Związek Motorowy.

6 sierpnia ·  09:58

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez