Wiadomości
KROSNO

Rewitalizacja Rynku w Dukli

8 kwi · 10:00
Rewitalizacja Rynku w Dukli

Ok 4 milionów złotych ma kosztować rewitalizacja rynku w Dukli w Beskidzie Niskim. Większość pieniędzy na ten cel to rządowa dotacja z puli wsparcia gmin górskich. W ramach prac przede wszystkim wymieniona zostanie nawierzchnia i znajdujące się pod nią instalacje. Powstanie 6 miejsc parkingowych i odnowione będą wjazdy na Rynek. Przy okazji wyremontowanych zostanie także kilka piwnic znajdujących się pod płytą placu w jego zachodniej pierzei. Ma to być kolejna atrakcja turystyczna, być może miejsce organizowania wystaw. Projekt przewiduje także odnowienie znajdującego się w bliskim sąsiedztwie tzw. Skweru Węgierskiego. Tu prace zaczęły się już przed tygodniem.

Plan rewitalizacji nie obejmuje znajdującego się w centrum Rynku ratusza. Budynkiem zajmuje się rodzina Tarnowskich, dawnych właścicieli miasteczka. Odzyskali go kilkanaście lat temu.

Samorządowcy liczą, że renowację Rynku uda się przeprowadzić do końca 2022 roku. Wiele będzie zależało od tego, czy poprzedzające prace badania archeologicznie nie przyniosą interesujących odkryć. Dukla to stare miasteczko, ślady osadnictwa na tym terenie sięgają epoki brązu, a prawa miejskie uzyskała w 14 wieku.

Relację przygotował Janusz Jaracz.

--:--
--:--

Fot. Janusz Jaracz

8 kwietnia ·  10:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez