Wiadomości
PRZEWORSK

Rewitalizacja trasy przeworskiej kolejki

19 maj · 08:59
Rewitalizacja trasy przeworskiej kolejki

6 firm chce podjąć się rewitalizacji przeworskiej kolejki wąskotorowej na odcinku Przeworsk-Dynów. Wartość ofert zgłoszonych w przetargu wynosi od niespełna 23 milionów do ponad 30 milionów. Powiat przeworski zamierza przeznaczyć na tę inwestycję ok. 24,5 miliona złotych. W tej kwocie mieszczą się 2 oferty. Teraz będą analizowane pod względem formalnym.

Zakres planowanych prac jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. roboty ziemne, odtworzenie skarp, wymianę nawierzchni torowej wraz z rozjazdami, udrożnienie systemu odwadniającego oraz wymianę nawierzchni na przejazdach kolejowo-drogowych. Prace mają być wykonane do marca przyszłego roku.

Przeworska kolejka ucierpiała wskutek ubiegłorocznej powodzi. Dużo zniszczeń żywioł wyrządził w jej infrastrukturze m.in. w miejscowościach: Zagórze, HadleKańczuckie, Hadle Szklarskie i Jawornik Polski. Naprawą uszkodzeń zajmie się wykonawca wybrany w osobnym przetargu. W tym roku Przeworska Kolej Dojazdowa ma wozić turystów na skróconej trasie do Łopuszki Małej.

Fot. Starostwo Powiatowe w Przeworsku

19 maja ·  08:59

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez