Wiadomości

Rozbito międzynarodową grupę legalizującą kradzione auta. Zatrzymano 13 osób

24 mar · 12:34
Rozbito międzynarodową grupę legalizującą kradzione auta. Zatrzymano 13 osób

Międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się pozyskiwaniem kradzionych w Unii Europejskiej samochodów, ich ukrywaniem oraz legalizowaniem na podstawie fikcyjnych dokumentów rozbiły m.in. Straż Graniczna i CBŚP. Zatrzymanych zostało 13 osób. Część z nich trafiła do aresztów.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Rzeszowie. Jak poinformowała rzecznik, prokurator Hanna Biernat–Łożańska, grupa działała w od stycznia 2018 r. do 19 lipca ubiegłego roku na terenie Jarosławia, Przemyśla, w Tuczempach i Radymnie oraz innych miejscowościach w Polsce.

We wtorek na terenie naszego województwa zatrzymano 11 obywateli Polski oraz dwóch obywateli Ukrainy. Wśród nich m.in. są podejrzani o kierowanie grupą oraz urzędnicy wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, którzy ułatwiali rejestrację pojazdów. 6 podejrzanych trafiło do aresztów, wobec pozostałych zastosowano dozory policji.

Zatrzymano osiem samochodów, kilkadziesiąt segregatorów z dokumentami, tablice i dowody rejestracyjne, telefony, komputery oraz pieniądze w różnych walutach o łącznej wartości ponad pół mln zł. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone kolejne zatrzymania. (PAP)

24 marca ·  12:34

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez