Wiadomości

Rozpoczęła się budowa Zakładu Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Sokołowie Małopolskim

1 lut · 07:59
Rozpoczęła się budowa Zakładu Przetwarzania Odpadów Komunalnych w  Sokołowie Małopolskim

-W pierwszym etapie inwestycji powstaną m.in. budynki sortowni i biurowo-socjalny, parking i plac manewrowy oraz warsztat i hala do demontażu odpadów wielkogabarytowych - informuje Andrzej Ożóg, burmistrz Sokołowa Małopolskiego.

Budowa oraz kupno maszyny do rozdrabniania wielkogabarytowych odpadów będzie kosztować około 25 mln zł, z tego ponad 9 mln to dotacja z programu rządowego Polski Ład. Zakład będzie przetwarzał śmieci segregowane z gminy Sokołów Małopolski oraz z gmin ościennych.  Według planów będzie z nich odzyskiwane do 53 proc. surowca, który będzie sprzedawany. Dzięki inwestycji ceny za odbiór odpady segregowane z okolicznych terenów będą niższe, zmniejszy się ilość śmieci przekazywanych na wysypiska, powstaną także nowe miejsca pracy.

Dostawca maszyny do segregacji odpadów zostanie wyłoniony w przetargu. Sokołów otrzymał na ten cel 13,5 mln dofinansowania z Polskiego Ładu. Uruchomienie Zakładu Przetwarzania Odpadów w pełnym zakresie jest planowane w drugim kwartale przyszłego roku.

Oficjalne wbicie pierwszej łopaty z udziałem wojewody podkarpackiej Ewy Leniart i władz samorządowych odbyło się we wtorek.

fot. ilustracyjne

1 lutego ·  07:59

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez