Wiadomości

Rozstrzygnięto konkurs na Podcast Roku im. Janusza Majki

21 lis · 20:00
Rozstrzygnięto konkurs na Podcast Roku im. Janusza Majki

330 podcastów uczestniczyło w drugim konkursie na "Podcast Roku im. Janusza Majki". Konkurs upamiętnia dziennikarza związanego przez blisko 40 lat z Polskim Radiem Rzeszów. Redaktor Janusz Majka zmarł w lutym ubiegłego roku.

Jak zaznaczają organizatorzy, Podcast Roku to ogólnopolski konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych.

W kategorii "Polityka, Gospodarka, Społeczeństwo" nagrodę otrzymał Michał Janczura za podcast Folwark. Z kolei w kategorii "Nauka, Edukacja, Technologia" uhonorowano Karolinę Głowacką za podcast LAMU - Letnia Akademia Młodych Umysłów. Radio Naukowe. Natomiast w kategorii "Lifestyle, Kultura, Hobby" nagrodę odebrał Łukasz Wojtusik za podcast Alfabet Wojtusika.

Firmie EY przyznano nagrodę w kategorii "Marka Sponsorująca Podcast" za podcast Mam Pytanie przygotowywany przez Macieja Głogowskiego. W kategorii "Podcast za paywallem" nagrodę otrzymali Wojciech Oleksiak, Julia Strużycka, Karolina Sulej.

Spośród pięciu zwycięzców poszczególnych kategorii jury zdecydowało o przyznaniu nagrody Grand Prix Wojciechowi Oleksiakowi, Juli Strużyckiej, Karolinie Sulej za podcast Supernowa. Historia Arkadiusa. W efekcie 4-tygodniowego głosowania internetowego słuchacze spośród 18 nominowanych podcastów zdecydowali także o przyznaniu Nagrody Publiczności Joannie Gutral za podcast Gutral Gada.

Każdy laureat nagród otrzymał czek w wysokości 10 tysięcy złotych. Jedyna honorowa nagroda została przyznana, podobnie jak rok temu, w kategorii "Marka sponsorująca podcast".

Patronat honorowy nad inicjatywą objął marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz największe podkarpackie uczelnie wyższe, z którymi współpracował Janusz Majka: Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

Wszystkie informacje o konkursie dostępne są na stronie https://podcastroku.pl/ oraz w mediach społecznościowych.

fot. archiwum

21 listopada ·  20:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez