Wiadomości
JAROSŁAW

Wiceminister Anna Schmidt o strategicznej inwestycji dla Jarosławia i powiatu jarosławskiego

19 lip · 20:22
Wiceminister Anna Schmidt o strategicznej inwestycji dla Jarosławia i powiatu jarosławskiego

Rusza długo wyczekiwana budowa mostu na Sanie w powiecie jarosławskim. Inwestycja pochłonie prawie 200 milionów złotych. Powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 865. Sam most będzie miał długość 624 metrów, ale w jego sąsiedztwie powstaną też drogi dojazdowe, skrzyżowania, ścieżki rowerowe, chodniki i tak zwana infrastruktura towarzysząca.

Ogłoszono już przetarg na budowę. Dofinansowanie z budżetu państwa to 156 milionów złotych. Środki pochodzą z rządowego programu „Mosty dla regionów”.

W lipcu 2018 roku, ogłaszaliśmy, że pierwszą inwestycją, która zostanie uruchomiona z tego programu będzie właśnie budowa mostu na rzece San, w powiecie jarosławskim.

– wyjaśnia Anna Schmidt, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Minister zapowiedziała, że budowa mostu i infrastruktury towarzyszącej potoczą się błyskawicznie. W środę 20 lipca odbędzie się podpisanie umowy na finansowanie inwestycji.

Otwarcie ofert odbędzie się do 10 sierpnia. Jeśli za pierwszym razem uda się wyłonić wykonawcę, to w ciągu kilku, kilkunastu tygodni uruchomione zostaną procedury przetargowe i jeszcze w tym roku dosłownie ruszamy z budową mostu.

– dodała minister Schmidt.

Droga wraz z mostem będzie liczyć 2 kilometry i ma wyprowadzić ruch z Jarosławia w kierunku północnym.

--:--
--:--

Relacje przygotował: Szymon Taranda

fot. Szymon Taranda

19 lipca ·  20:22

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez