Wiadomości
TARNOBRZEG

Rusza kampania edukacyjna „Od ziarna aż po plon”

27 paź · 15:30
Rusza kampania edukacyjna „Od ziarna aż po plon”

„Od ziarna aż po plon”, to tytuł kampanii edukacyjnej skierowanej do przedszkolaków z terenu Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Organizatorem są Zakłady Chemiczne „Siarkopol”, zaś współorganizatorem tarnobrzeski oddział Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

Motywem przewodnim kampanii jest „Opowieść o roślinach, które udomowiły człowieka”. Akcji towarzyszyć będzie konkurs plastyczny. Do przedszkoli trafi specjalna prezentacja w formie książeczki, z której dzieci dowiedzą się, jak duży wpływ na historię ludzkości miały rośliny, a także skąd pochodzą warzywa i owoce.

Trzy najbardziej kreatywne pomysły zostaną nagrodzone, a autorzy zwycięskich projektów otrzymają m.in.: smartwatche, zestawy malarskie, książki i gry planszowe.

Przedszkola, których reprezentanci w konkursie zajmą trzy pierwsze miejsca, otrzymają bony pieniężne w wysokości od tysiąca do pięciu tysięcy złotych. Pieniądze będzie można przeznaczyć na zakup pomocy dydaktycznych czy zabawek. Zwycięskie placówki otrzymają też tytuł Przedszkola Pozytywnego Wzrostu.

Fot. Robert Pytka

27 października ·  15:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez