Wiadomości

Zmiany w parkowaniu dla osób niepełnosprawnych spoza miasta

5 sie · 08:30
Zmiany w parkowaniu dla osób niepełnosprawnych spoza miasta

Osoby z niepełnosprawnością, mieszkające poza Rzeszowem, nie mogą korzystać ze wszystkich ulg związanych z pozostawieniem samochodów w strefie płatnego parkowania, poza miejscami oznaczonymi niebieskimi kopertami.

Wcześniej, tak jak rzeszowianie, mogli to robić, wykupując abonament i płacąc 12 zł na rok. Słuchaczka Radia Rzeszów, mieszkanka gminy Hyżne mówi, że często musi jeździć do Rzeszowa m.in. na rehabilitację i pyta, dlaczego nadal nie może korzystać z ulg.

Odmówiono jej przedłużenia abonamentu. Twierdzi, że miejsc do parkowania dla inwalidów jest zbyt mało. Dyrektor Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów Jerzy Tabin wyjaśnia, że decyzję o tym, iż z ulgi mogą korzystać tylko mieszkańcy Rzeszowa, podjęła w lutym rada miasta. Dodaje, że miejsca parkowania dla niepełnosprawnych, oznaczone niebieskimi kopertami, w większości są wolne.

W Rzeszowie jeszcze przed uchwałą rady miejskiej zostało wydanych ponad 1100 kart dla niepełnosprawnych uprawniających do ulg podczas parkowania w strefie. Obecnie jest ich mniej.

fot. Wojciech Wójcik

5 sierpnia ·  08:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez