Wiadomości
SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI

Fabryka SaarGummi otwarta w Sędziszowie Małopolskim (zdjęcia)

23 maj · 17:30
Fabryka SaarGummi otwarta w Sędziszowie Małopolskim (zdjęcia)

Symboliczne otwarcie pierwszej w Polsce fabryki CQLT SaarGummi, inwestycji zrealizowanej przez dewelopera DL Invest Group, odbyło się dzisiaj na Osiedlu Borek Wielki w Sędziszowie Małopolskim. Fabryka jest efektem trzech lat intensywnych starań, jak podkreśla Piotr Gąska, prezes na Europę w Grupie SaarGummi.

Wybór Sędziszowa Małopolskiego i Polski jako lokalizacji był zgodny z oczekiwaniami przedsiębiorstwa. Już sześć lat temu rozważano inwestycję w południowej Polsce, jednak różnorodne perturbacje biznesowe oraz trzy lata pandemii COVID-19 opóźniły ten projekt. Nowa fabryka zajmie powierzchnię produkcyjną o obszarze 20-21 tysięcy metrów kwadratowych i zatrudni od 700 do 800 osób. Produkcja rozpocznie się faktycznie za 12 miesięcy, w pierwszym roku skupiając się na budowie zakładu i tworzeniu prototypów.

SaarGummi specjalizuje się w produkcji uszczelek samochodowych, które znajdują zastosowanie w drzwiach, oknach i bagażnikach pojazdów. Fabryka w Sędziszowie Małopolskim będzie odpowiedzialna za produkcję 100% tych komponentów.

SaarGummi to globalna firma, posiadająca fabryki w różnych częściach Europy. Podstawowy zespół został już zrekrutowany, a obecnie trwa rekrutacja na stanowiska produkcyjne.

--:--
--:--

fot. Maciej Idzik

23 maja ·  17:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez