Wiadomości
SANOK

Sanocki Autosan otrzymał od Polskiej Grupy Zbrojeniowej 30 mln złotych na produkcję autobusów przegubowych

9 lip · 12:02
Sanocki Autosan otrzymał od Polskiej Grupy Zbrojeniowej 30 mln złotych na produkcję autobusów przegubowych

30 milionów z potrzebnych ok. 100 milionów złotych otrzymał sanocki Autosan od Polskiej Grupy Zbrojeniowej na produkcję 90 autobusów przegubowych. Zleceniodawcą jest Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Związkowcy z sanockiej fabryki zarzucają właścicielowi niechęć do pomocy w realizacji zamówienia. Termin dostawy mija w sierpniu 2022 r.

Przewodnicząca związku zawodowego „Solidarność” w Autosanie Ewa Latusek mówi, że fabryka w tej chwili powinna mieć ok. 70 milionów zł na materiały, żeby móc wywiązać się z umowy. Dodaje, że nie ma jeszcze odpowiedniej dokumentacji i prototypu, który jesienią powinien trafić do klienta.

Prezes Autosanu Adam Smoleń twierdzi, że wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem, a przestój w produkcji był chwilowy. Zapewnia, że brakujące pieniądze nie są problemem, ponieważ właściciel zagwarantował poręczenia kredytowe.

PGZ zawsze nam pomagała i pomagać będzie.

– komentuje Smoleń.

Prezes dodał też, że w jego ocenie kwota 30 mln zł jest wystarczające na obecnym etapie prac.

Wartość całego zamówienia to 140 mln zł. Autosan produkuje też 4 autobusy dla kieleckiej komunikacji miejskiej. W dalszych planach są autobusy wodorowe, jednak nikt z zarządu oficjalnie nie potwierdza tej informacji.

Mówił Łukasz Pelc.

--:--
--:--

Fot. autosan.pl

9 lipca ·  12:02

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez