Wiadomości
RZESZÓW

Setna rocznica urodzin twórcy "Misia Uszatka". Zbigniew Rychlicki pochodził z Podkarpacia

17 sty · 19:00
Setna rocznica urodzin twórcy "Misia Uszatka". Zbigniew Rychlicki pochodził z Podkarpacia

W Rzeszowie upamiętniono dziś setną rocznicę urodzin Zbigniewa Rychlickiego. Ilustratora, twórcę postaci m.in. Misia Uszatka. Pochodzi on z Orzechówki, koło Brzozowa.

Chcieliśmy okrągłą rocznicę zaakcentować, przypomnieć jego postać, a przede wszystkim pokazać, że takie osoby jak Rychlicki udowadniają, że nieważne skąd pochodzisz, ważne, co potrafisz, jakie masz talenty i jak mocno pracujesz, żeby je rozwinąć.

– mówi Michał Tabisz, prezes Fundacji Czarna Górka, która zajmuje się dokumentacją podkarpackich śladów Zbigniewa Rychlickiego i zajmuje się promocją młodych talentów.

W trakcie spotkania odbyła się dyskusja na temat Zbigniewa Rychlickiego i jego dorobku. Była też mowa o kulisach pracy ilustratora oraz tajnikach tworzenia książek dla dzieci.

„Miś Uszatek” to animowany serial telewizyjny, emitowany w latach 1975–1987. Serial produkowano pod tytułem „Przygody Misia Uszatka”, jednak widzowie określali go skrótem „Miś Uszatek”. Dziennie kręcono tylko od 4 do 6 sekund tej bajki. Łącznie powstało 104 odcinki.

Relację przygotował Szymon Taranda.

--:--
--:--

Fot. Sz. Taranda

17 stycznia ·  19:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez