Wiadomości
POLSKIE RADIO RZESZÓW PREZENTUJE

Słuchowisko „Imagina” Marty Sokołowskiej

15 gru · 09:14
Słuchowisko „Imagina” Marty Sokołowskiej

Rozgłośnia Polskiego Radia Rzeszów miało przyjemność prezentować Państwu słuchowisko „Imagina” Marty Sokołowskiej.

Reżyser Maciej Wiktor wyjaśnia, że sztuka ukazuje polską pisarkę w nowym świetle. Zaznacza, że Maria Konopnicka przedstawiona jest w słuchowisku zupełnie inaczej, niż zapamiętaliśmy ją z czasów szkolnych, to osoba ciekawa o silnym charakterze i bardzo wyraźnych postawach moralnych i światopoglądowych.

W słuchowisku Imagina na podstawie dramatu Marty Sokołowskiej i w reżyserii Macieja Wiktora, towarzyszymy Marii Konopnickiej w ostatnich chwilach jej życia, towarzyszymy  w twórczych zmaganiach ukończenia ostatniego jej poematu "Imaginy", za oknem trwają przygotowania do pogrzebu - wielkiego patriotycznego wydarzenia, ale duch Marii Konopnickiej wcale nie chce odchodzić i razem z nią wyruszamy w podróż w zaświaty. Czy Konopnicka ma szansę w tej dramatycznej chwili pozostać sobą, czy zostanie własnością narodu - wieszczką.

Wystąpili: Anna Demczuk, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Beata Zarembianka, Paulina Grys, Marlena Baran, Adrianna Kieś, Karol Kadłubiec, Kamil Dobrowolski, Andrzej Piecuch, Roman Adamski, Rafał Brzoza, Mikołaj Pszonka, Mateusz Ciurkot, Piotr Napieraj, Robert Żurek, Paweł Gładyś, Tomasz Kuliberda i Mateusz Mikoś.

Reżyseria: Maciej Wiktor

Muzyka: Jacek Chrobak

Realizacja akustyczna: Maciej Rosół

Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska „Imagina” Marty Sokołowskiej:

--:--
--:--
15 grudnia ·  09:14

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez