Wiadomości
RZESZÓW

Spektakl „Sklepy Cynamonowe” w Polskim Radiu Rzeszów

20 maj · 07:00
Spektakl „Sklepy Cynamonowe” w Polskim Radiu Rzeszów

Polskie Radio Rzeszów zaprasza na spektakl „Sklepy cynamonowe”. To tytuł zbioru opowiadań, który uczynił skromnego nauczyciela z Drohobycza sławnym pisarzem. Bruno Schulz zmitologizował rzeczywistość i dzieje rodziny kupieckiej wzbogacając je swoją wyobraźnią artystyczną. Krzysztof Wakuliński przeniesie odbiorców w zaczarowany świat zaułków galicyjskiego sztetla, widzianego oczami małego chłopca, odkrywającego świat z dziecinną fascynacją. W tle będzie się delikatnie snuła muzyka żydowska, a całość klimatu dopełni autorska scenografia i rekwizyty.

Dołączcie do wydarzenia na Facebook: TUTAJ


  • Data: 29 maja 2022 r.
  • Godzina: 19:00

  • Występuje: Krzysztof Wakuliński
  • Fortepian: Walentyn Dubrowskij

Krzysztof Wakuliński – to wszechstronny aktor teatralny i filmowy, często również udzielający się w Teatrze Polskiego Radia. Występował na deskach Teatru Narodowego, Teatru Dramatycznego, Teatru Powszechnego, jednakże największe swoje kreacje stworzył w Teatrze Współczesnym. Szczególnie zapisał się w pamięci widzów rolą Wolanda w „Mistrzu i Małgorzacie” Michaiła Bułhakowa.

Walentyn Dubrowskij – absolwent kijowskiego Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego, pianista, akordeonista, aranżer, pedagog, dyrektor Chóru JCC Kraków, współpracujący m in z Andrzejem Zaryckim, Beatą Paluch, Andrzejem Grabowskim, Michałem Półtorakiem oraz wieloma muzykami i wokalistami w kraju i za granicą. Fundator i członek zarządu Fundacji Artchata.

Fot. archiwum

20 maja ·  07:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez