Wiadomości
RZESZÓW

Spotkanie Konrada Fijołka z radnymi, samorządowcami i architektami

28 maj · 17:43
Spotkanie Konrada Fijołka z radnymi, samorządowcami i architektami

Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa spotkał się z radnymi, samorządowcami i architektami. Wspólnie rozmawiali o tym, jak planować przestrzeń miejską. W debacie wziął udział były marszałek województwa małopolskiego Janusz Sepioł, architekt, autorytet w dziedzinie urbanistyki przestrzeni. Jak mówił, bardzo istotny jest model rozwoju miasta. Dziś rozważa się trzy: miasto smart, miasto ekologii i ostatni model, który włącza w działania mieszkańców, m.in. poprzez budżet obywatelski czy panel. Janusz Sepioł zwrócił uwagę, że Rzeszów jest jednym z niewielu miast, któremu nie ubywa liczba mieszkańców. Jednak należy na nowo zbudować strategie rozwoju, do roku 2035.

Konrad Fijołek podkreślił, że przestrzeń miejska ma wpływ na jakość życia mieszkańców, decyduje o wielu kwestiach, dlatego ważna jest współpraca ze środowiskiem architektów i rzeszowskich urbanistów.

Kandydat na prezydenta Rzeszowa podkreślił, że dużą rolę w kształtowaniu przestrzeni miasta, zwłaszcza budynków użyteczności publicznej, będą w przyszłości odgrywały konkursy. Zwrócił uwagę na relację zieleni do zabudowy. Zdaniem Konrada Fijołka ma być zrównoważona i dostępna – np. w postaci skwerów.

Fot. archiwum

28 maja ·  17:43

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez