Wiadomości
JASŁO

Sprawa zagrożenia katastrofą budowlaną w Jaśle będzie miała finał w sądzie

1 cze · 11:08
Sprawa zagrożenia katastrofą budowlaną w Jaśle będzie miała finał w sądzie

Sprawa zagrożenia katastrofą budowlaną w Jaśle będzie miała finał w sądzie. 14 października ubiegłego roku mieszkańcy bloku przy ulicy Metzgera zostali ewakuowani z powodu zagrożenia zdrowia i życia.

Jasielska prokuratura zakończyła śledztwo i skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko przedsiębiorcy Łukaszowi G., któremu zarzucono sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Grozi za to do 8 lat więzienia.

Pracownicy wynajęci przez jasielskiego przedsiębiorcę prowadzili w lokalu na parterze bloku prace budowlane. Usunęli m.in. słup nośny podtrzymujący strop, a drugi uszkodzili. Ponadto wyburzona została ściana z cegły. Doszło do uszkodzenia konstrukcji i budynkowi groziło zawalenie. Służby ratownicze ewakuowały kilkudziesięciu mieszkańców bloku przy ul. Metzgera 10 oraz zamknięto ruch na pobliskim odcinku drogi krajowej.

Właściciel lokalu usłyszał prokuratorskie zarzuty. Łukasz G. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Zastosowano wobec niego m.in. poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Fot. archiwum

1 czerwca ·  11:08

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez