Wiadomości

Stan dróg w regionie

17 sty · 20:04
Stan dróg w regionie

Wszystkie drogi są przejezdne, jednak w wielu miejscach jest ślisko. Rejon Jasła, Rymanowa i Ustrzyk Dolnych – tam nawierzchnie są czarne mokre z błotem pośniegowym i zajeżdżonym śniegiem. Jazdy kierowcom nie ułatwia silny, chwilami porywisty wiatr – informuje Tadeusz Baran, dyżurny z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie

W okolicach Lubaczowa i Jarosławia podobnie. Drogi zabielone śniegiem, ale wiatr już nie tak silny. Na północno-wschodnim obszarze województwa, temperatura od -1 do + 1 stopnia. Drogi czarne mokre, z błotem pośniegowym i śliskie także wzdłuż krajowej "czwórki" Zgorzelec-Medyka. W rejonie Łańcuta silny wiatr. Podróżujący północą regionu, nie muszą się zmagać z porywistym wiatrem, ale jezdnie także mogą być śliskie.

Pamiętajmy, warunki mogą w każdej chwili się zmienić. Dla Podkarpacia wydano ostrzeżenie przed opadami śniegu. W powiatach: bieszczadzkim, jasielskim, krośnieńskim, leskim oraz sanockim, przybędzie od 10 do 15 cm białego puchu. W większości podkarpackich powiatów, po opadach deszczu i śniegu, jezdnie i chodniki będą zamarzać. Alert obowiązuje do godziny 8:00 rano we wtorek.

Fot. archiwum

17 stycznia ·  20:04

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez