Wiadomości

Stan rannych w wypadku

8 mar · 09:00
Stan rannych w wypadku

25 osób poszkodowanych w sobotnim wypadku ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 pozostaje na leczeniu w podkarpackich szpitalach. Stan dwóch z nich lekarze określają jako ciężki: to kobieta, którą przewieziono do szpitala w Przemyślu i mężczyzna przebywający w rzeszowskim szpitalu.

Najcięższe obrażenia m.in. głowy, odniosła kobieta. Jak informuje rzecznik wojewody podkarpackiego Michał Mielniczuk, przeszła operację ratującą życie i pozostaje na oddziale intensywnej opieki. Lekarze sugerują, że stan zdrowia kobiety nieco się poprawił, ale są bardzo ostrożni w dalszych rokowaniach na ten temat.

Rzecznik wojewody dodaje, że osoby, które nie ucierpiały w wypadku, opuściły już Polskę. Po zdarzeniu otrzymały schronienie w bursie w Jarosławiu, gdzie zapewniono im ciepłe posiłki, a także pomoc tłumacza i psychologa. Podróżni musieli jeszcze złożyć zeznania na policji.

Przemyska prokuratura postawiła kierowcy ukraińskiego autokaru zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. W wypadku zginęło 5 osób.

Fot. WSPR Przemyśl

8 marca ·  09:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez