Wiadomości

Czynne stoki narciarskie w regionie

8 sty · 13:01
Czynne stoki narciarskie w regionie

Rozpoczęła pracę największa stacja narciarska na Podkarpaciu – wybudowana w Wańkowej „BieszczadSki”. To inwestycja gminy Olszanica. Nie jest to oficjalna inauguracja – ta ma nastąpić w lutym. Do dyspozycji narciarzy jest na razie tylko mniej więcej kilometrowej długości wyciąg krzesełkowy – w ciągu najbliższego tygodnia ma zostać uruchomiony talerzykowy i 2 wyciągi taśmowe. Sprzyja też pogoda – w Wańkowej 6 stopni mrozu i sporo słońca.

Na Podkarpaciu jest sporo miejsc do zjazdów na nartach. Pracują wyciągi na Gromadzyniu i Laworcie w Ustrzykach Dolnych, w bieszczadzkiej Kalnicy, w Weremieniu koło Leska, w Arłamowie, w Przemyślu a w Beskidzie Niskim na Kiczerze w Puławach i w Chyrowej.

Przygotowują się  stacje w Świątkowej, Gogołowie, Strzyżowie, Dylągówce i w Krzeszowie. Część z nich pracowała już tej zimy, ale niedawna odwilż stopiła śnieg. Od 2 dni pracują jednak armatki śnieżne, prognozy są optymistyczne  i w połowie nadchodzącego tygodnia powinno być jeszcze więcej miejsc do zjazdów.

Fot. archiwum

8 stycznia ·  13:01

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez