Wiadomości

Straż Graniczna – podsumowanie minionego roku

17 sty · 15:30
Straż Graniczna – podsumowanie minionego roku

W 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odprawili o 820 tys. więcej podróżnych i o 600 tys. więcej pojazdów niż w roku 2020 r. Ujawniono też rekordową liczbę fałszywych dokumentów – ponad trzy tysiące.

Połowa fałszywek to różnego rodzaju zaświadczenia niezbędne do podjęcia przez cudzoziemców pracy na terytorium Polski. Były m.in. fałszywe: prawa jazdy, dowody osobiste i paszporty – informuje Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu.

W minionym roku zatrzymano 220 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę do Polski z Ukrainy i Słowacji. Wśród nich najwięcej było obywateli Afganistanu, Turcji, Somalii oraz Syrii. Zatrzymano 27 organizatorów nielegalnego przekraczania granicy.

Inwestowano też w infrastrukturę wspierającą ochronę podkarpackiego odcinka granicy z Ukrainą. Zostały oddane do użytku 3 kolejne wieże obserwacyjne, a na kilkudziesięciokilometrowym odcinku granicy zainstalowano kamery, które przekazują obraz całą dobę. Ukończono również prace związane z przebudową infrastruktury placówki SG w Korczowej.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej prowadził w 2021 roku nabór nowych funkcjonariuszy do służby. Wcielono 120 młodych adeptów. To największa liczba na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Fot. archiwum

17 stycznia ·  15:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez