Wiadomości

"Balcerek" i hala targowa zaprojektowana przez studentów Politechniki Rzeszowskiej

27 mar · 08:35
"Balcerek" i hala targowa zaprojektowana przez studentów Politechniki Rzeszowskiej

Sadzawka, teren przeznaczony dla handlu i miejsce spotkań. Wszystko w nowoczesnej aranżacji z zadaszeniem w formie żagli i stolarką okienną, dzięki czemu możliwa byłaby sprzedaż całoroczna w komfortowych warunkach. Taka wizję na zagospodarowanie hali targowej mają studenci Politechniki Rzeszowskiej. Swoje pomysły przedstawili w ratuszu. Okolice ul.Targowej to nie wszystko: w planach jest także plac Balcerowicza i park im. prof. Józefa Szajny.

Na popularnym „balcerku” proponują urozmaiconą nawierzchnię.  Nowy plac będzie miejscem rekreacji na którym będą organizowane eventy, spotykanym na rynkach w większych miastach – tłumaczą autorzy projektu.  Jako ważną część projektu wskazują zieleń, którą na placu miałyby stanowić m.in. lilie wodne, katalpy, żylistki, budleje i wiśnie ozdobne.

Propozycję zmian w zagospodarowaniu studenci mają także dla parku im. prof. Józefa Szajny w rejonie ulic Kreczmera, Naruszewicza i Mickiewicza. Zieleń zostałaby wzbogacona o platformę widokową oraz kawiarnię i sklep, do których prowadziłaby kładka.

Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, powiedział, że propozycje studentów Politechniki to  ważny sygnał w dyskusji na temat przestrzeni miejskiej. Spotkanie było elementem debaty publicznej na temat kierunków przyszłego zagospodarowania miasta.

fot. Rewitalizacja Placu Balcerowicza. Reprodukcja Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszów

27 marca ·  08:35

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez