Wiadomości
RZESZÓW

Sukcesy rzeszowianek w World Skate Game 2022

7 lis · 11:34

Duże sukcesy odnoszą zawodniczki z Rzeszowa na mistrzostwach świata w sportach wrotkarskich, które odbywają się w Argentynie. Klaudia Hartmanis zdobyła złoty medal we Freestyle w konkurencji battle. Trzecie miejsce w tej samej konkurencji , ale w kategorii juniorek wywalczyła Justyna Tęczar. Rzeszowianka usłyszała wcześniej Mazurka Dąbrowskiego za zwycięstwo w konkurencji classic, natomiast Klaudia Hartmanis wśród seniorek była trzecia i otrzymała brązowy medal. Ponadto Justyna Tęczar wspólnie z  Aleksandrą Lisiecką zdobyły wicemistrzostwo świata we freestyle slalomie.

W zawodach World Skate Games 2022 w Buenos Aires startuje kilka tysięcy zawodników z  ponad 60 krajów. W programie jest 10 różnych dyscyplin. Do tej pory reprezentanci Polski zdobyli już  8 medali, w tym pięć rzeszowianki.  Klaudia Hartmanis jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w Polsce. Freestylowa jazda na rolkach przyniosła jej medale mistrzostw świata i Europy.

7 listopada ·  11:34