Wiadomości
PRZEWORSK

Święto chleba w Przeworsku

6 sie · 19:33
Święto chleba w Przeworsku

Degustacja miodu, chleba i domowych ciast, koncerty i inne atrakcje podczas jutrzejszego  „XV Powiatowego Święta Chleba” w Przeworsku. Rozpocznie je o 15.00 msza święta w Bazylice pod wezwaniem Ducha świętego, podczas której poświęcone zostaną bochny chleba. Uczestnicy w korowodzie zaniosą je do parku przy Muzeum w  Przeworsku. Tam odbędą się koncerty zespołów śpiewaczych oraz grupy Chrząszcze z największymi przebojami z lat 60, 70 i muzyki country, a do północy potrwa zabawa taneczna.

Swoje stoiska przygotowały instytucje z terenu powiatu przeworskiego. To m.in. ZUS, KRUS, Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badan profilaktycznych, a Nadleśnictwo Sieniawa przygotowało gry i zabawy przyrodnicze dla dzieci, fotościankę i pogadanki o lesie. Podczas imprezy nieodpłatnie można będzie zwiedzić Pałac Lubomirskich i Muzeum Pożarnictwa.

Wydarzeniu towarzyszy zbiórka na pomoc dla malutkiej Poli walczącej z chorobą rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Również dochód zebrany na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich będzie przeznaczony na terapię genową nierefundowaną w Polsce. Patronat medialny nad imprezą sprawuje Polskie Radio Rzeszów.

Organizatorem imprezy jest Starosta Przeworski Bogusław Urban, Zarząd Powiatu Przeworskiego przy udziale Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu przeworskiego oraz Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy.

fot. archiwum

6 sierpnia ·  19:33

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez