Wiadomości
RZESZÓW

Święto Paniagi wirtualnie

3 maj · 09:59
Święto Paniagi wirtualnie

Obchodzone w Rzeszowie od 2003 roku Święto Paniagi, czyli ulicy 3 Maja, w tym roku zmieni swój kształ i w dużej mierze przeniesie się do Internetu. Główną atrakcją jest Wirtualny Jarmark Paniagi.

Pod adresem paniaga.estrada.rzeszow.pl lokalne produkty prezentuje ponad 30 wystawców. Można tam znaleźć ręcznie wykonane dekoracje, biżuterię, zabawki, kosmetyki czy odzież. Tegoroczne święto Paniagi to także nowa pozycja książkowa dotycząca stolicy Podkarpacia. Publikacja: „W galicyjskim Rzeszowie. Ludzie i wydarzenia” autorstwa Szymona Jakubowskiego, jest zbiorem ciekawostek, gawęd o o wybitnych osobach związanych ze stolicą Podkarpacia. Autor przypomina postać Wojciecha Boduszyńskiego - lekarza, który jako pierwszy Polak zaczął szczepić przeciwko ospie. Na kartach książki opisane zostały też m.in. początki kariery Ignacego Łukasiewicza, który w Rzeszowie uczył się i pracował w tutejszej aptece. W książce znalazło się też wiele ciekawostek z historii miasta. Język i dobór tematów sprawią, że może zaciekawić każdego rzeszowianina i nie tylko.

W Święto Paniagi na wirtualny spacer po swoim obiecie zaprasza I Liceum Ogólnokształcące. A Muzeum Dobranocek na  swoim kanale youtube i profilu facebookowym prezentuje film o niecodziennych eksponatach.


Fot. paniaga.estrada.rzeszow.pl

3 maja ·  09:59

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez