Wiadomości
NISKO

Szkoła w Nisku ma zostać zlikwidowana. Protest grupy mieszkańców

8 lut · 20:01
Szkoła w Nisku ma zostać zlikwidowana. Protest grupy mieszkańców

Szkoła Podstawowa nr 6 w Nisku, jedna z najstarszych placówek oświatowych w tym mieście, ma zostać zlikwidowana. Uchwałę w tej sprawie przyjęli miejscy radni. Decyzji sprzeciwia się grupa mieszkańców.

Władze Niska podkreślają, że sytuacja trzyklasowej szkoły z oddziałem przedszkolnym na osiedlu Malce jest bardzo zła. Uczęszcza do niej coraz mniej dzieci. W tym roku szkolnym jest to zaledwie czwórka uczniów w klasie 3. Do pierwszej klasy od dwóch lat nikt się nie zgłosił. W oddziale przedszkolnym jest sześcioro dzieci.

W starym budynku, po remoncie ma mieścić się przedszkole. Grupa mieszkańców zebrała 159 podpisów pod apelem do burmistrza Niska o nielikwidowanie szkoły z bogatą historią. Sygnatariusze apelu chcą remontu placówki albo budowy nowej 8-klasowej szkoły, bo jak mówią osiedle ma potencjał, by się rozwijać. Szkoła Podstawowa nr 6 w Nisku działa nieprzerwanie od 117 lat.

Do końca lutego samorządy, które planują zlikwidować  szkoły na swoim terenie. muszą to zgłosić do kuratorium oświaty. W ubiegłym roku na Podkarpaciu przestało działać 39 szkół.

fot. archiwum

8 lutego ·  20:01

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez