Wiadomości
DĘBICA

Terytorialsi oddali krew w Dębicy

5 wrz · 14:05
Terytorialsi oddali krew w Dębicy

Kolejny raz w tym roku żołnierze  3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zdecydowali się na niesienie pomocy mieszkańcom Podkarpacia. Tym razem zorganizowali zbiórkę krwi na Rynku w Dębicy i w Terenowym Oddziale Krwiodawstwa przy dębickim szpitalu. W minioną sobotę terytorialsi przelali ponad 30 litrów krwi zasilając rezerwy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Rzeszowie, w sobotę 4 września mobilnie w krwiobusie na Rynku w Dębicy i w Terenowym Oddziale Krwiodawstwa przy dębickim szpitalu żołnierze 3.PBOT oddali krew. Na hasło „Terytorialsi mają pomoc we krwi” żołnierze brygady odpowiedzieli natychmiast. W dwóch punktach do niesienia pomocy zebrało się ponad 70 ochotników. W sumie żołnierze oddali ponad 30 litrów krwi.

Jak nam powiedziała st. szer. Katarzyna Panz z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy:

kiedyś znalazłam się w takiej sytuacji gdzie potrzebowałam krwi i dostałam ją natychmiast, a dzisiaj odrabiam swój dług wdzięczności i pomagam innym, którzy potrzebują tego bezcennego daru.

Wśród podkarpackich terytorialsów nie brakuje chętnych osób do niesienia pomocy szczególnie w ten sposób. Od początku powstania 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej żołnierze oddali ponad 1650 litrów tego bezcennego leku. W szeregach brygady służy ponad 600 honorowych dawców krwi, którzy regularnie wspierają Terenowe i Regionalne Oddziały Krwiodawstwa w naszym regionie.

Fot. Paulina Lęcznar

5 września ·  14:05

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez