Wiadomości

Tour de Pologne- 3 sierpnia

3 sie · 08:18
Tour de Pologne- 3 sierpnia

Środa to ostatni dzień utrudnień związanych w kolarskim wyścigiem Tour de Pologne na Podkarpaciu.

Z utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się dziś kierowcy poruszający się po Rzeszowie i Łańcucie oraz na niektórych drogach powiatów łańcuckiego i rzeszowskiego. Powodem jest kolejny etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne.
Około godz.12.40 wyścig wjedzie do Woli Rafałowskiej (powiat rzeszowski). Następnie w Handzlówce wjedzie na teren powiatu łańcuckiego. Ten odcinek zostanie zamknięty dla ruchu już około godz. 11.50.

Wyścig ponownie wjedzie na teren powiatu rzeszowskiego w Bachórzu około godz. 14.50. Dalej kolarze pojadą m.in. przez Dynów, Błażową i Kielnarową do Tyczyna. W Bachórzu ruch zostanie zamknięty około godz. 13.30, a następnie sukcesywnie wstrzymywany będzie w kolejnych miejscowościach na godzinę przed przejazdem kolarzy. W Tyczynie zawodnicy przejadą ulicami: Mickiewicza, Kopernika, Rynek, Kilińskiego, Wyzwolenia, Asnyka, Łany do Matysówki. Trasa przez Tyczyn zostanie zamknięta około godz. 14.50.
           Do Rzeszowa zawodnicy wjadą ul. Pienińską przed godz.16.00. W związku z wyścigiem już od godziny 9.00 w stolicy Podkarpacia całkowicie zamknięte dla ruchu są ulice Cieplińskiego i Lisa Kuli w Rzeszowie (od ulicy Piłsudskiego do Placu Śreniawitów). W godz. ok. 12:00 – 15:00 nastąpi całkowite zamknięcie Placu Śreniawitów oraz ulic Hetmańskiej, Podwisłocze, Kopisto, a także Mostu Zamkowego oraz częściowe zamknięcie alei Powstańców Warszawy (północna jezdnia na odcinku od Mostu Karpackiego do skrzyżowania z ul. Hetmańską) i Mostu Karpackiego (dwa pasy ruchu po stronie północnej; ruch po stronie południowej będzie się odbywał w obu kierunkach).
             Natomiast w godzinach od około 15:00 do 17:00 oprócz dotychczas zamkniętych ulic nastąpi całkowite zamknięcie ulic Świętego Walentego, Świętego Rocha, Paderewskiego, Kilara Kiepury, Matysowskiej, alei Armii Krajowej i Niepodległości oraz częściowe zamknięcie alei Powstańców Warszawy (południowa jezdnia na odcinku od skrzyżowania z ul. Kwiatkowskiego do skrzyżowania z al. Sikorskiego; ruch północną jezdnią będzie odbywał się w obu kierunkach) i Sikorskiego (zachodnia jezdnia na odcinku od skrzyżowania z aleją Powstańców Warszawy do skrzyżowania z ul. Łukasiewicza)
              W Rzeszowie z powodu zamknięcia objazdami będą poruszać się miejskie autobusy
- np. na kierunku północ-południe przez Piłsudskiego, Krakowską i dalej przez Witosa – Langiewicza – Boya-Żeleńskiego – Hanasiewicza – W. Pola – do Dąbrowskiego.To również trasa z której mogą skorzystać kierowcy samochodów, podobnie jak z trasy wschód-zachód z Krakowskiej przez Piłsudskiego, Plac Wolności i Lwowską na Pobitno. Utrudnienia w ruchu na części ulic Rzeszowa mogą potrwać nawet do 19.30.

fot.archiwum

3 sierpnia ·  08:18

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez