Wiadomości
RZESZÓW

Konwój maszyny TBM już na Podkarpaciu

24 lis · 13:55
Konwój maszyny TBM już na Podkarpaciu

MOP Bukowa na drodze S19 to miejsce postoju transportu z największymi elementami maszyny, która wydrąży tunel na odcinku ekspresówki w Babicy. Konwój dotarł na Podkarpacie minionej nocy z Lubelszczyzny. W dalszą drogę na południe regionu wyruszy w sobotę o godz. 22:00.

Kolumna będzie się poruszać nocami m.in. drogą S19 , krajową 77, wojewódzką 878, autostradą A4, drogą krajową nr 19, by w nocy we wtorek dotrzeć na plac budowy w Babicy. Transport przejedzie m.in. przez Nisko i  Rzeszów.  Będzie to powodować  duże utrudnienia w ruchu pojazdów. Niektóre odcinki dróg będą czasowo zamykane.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o ostrożność i stosowanie się do znaków oraz wprowadzanej na czas przejazdu zmienionej organizacji ruchu. Warto też rozważyć skorzystanie z tras alternatywnych. Konwój  będzie wyposażony m.in. w tablice świetlne pokazujące bieżące komunikaty, ruchem mają kierować piloci i policjanci.

Maszyna TBM dotarła do Polski z Hiszpanii. Będzie drążyć tunel potrzebny do budowy odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica. Ma długość 112 metrów i  średnicę tarczy 15 metrów. Maszyna waży  4 tysiące ton.

fot. archiwum

24 listopada ·  13:55

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez