Wiadomości
TARNOBRZEG

Trwa budowa hospicjum w Tarnobrzegu

5 lut · 16:44
Trwa budowa hospicjum w Tarnobrzegu

Ponad 2 miliony złotych pochłonęły dotychczasowe prace przy budowie hospicjum paliatywnego w Tarnobrzegu-Miechocinie. Docelowo ma w nim przebywać około 30 pacjentów.

W jednokondygnacyjnym budynku o powierzchni tysiąca 200 metrów kwadratowych wykonano już stolarkę okienną i drzwiową, instalacje wewnętrzne, przyłącza wodociągowo-kanalizacyjne, gazowe i elektryczne.

Wokół obiektu postały parkingi oraz ciągi pieszo-jezdne, zniwelowano także teren, aby urządzić tereny zielone i wyposażyć w tzw. małą architekturę tj. ławki, kosze i altanę na odpady.

Jak poinformował Antoni Sikoń prezes Fundacji „Ciepło i serce” na dokończenie prac potrzeba jeszcze około 2 i pół miliona złotych.

Środki te zostaną przeznaczone na wyposażenie i montaż urządzeń sanitarnych w łazienkach, toaletach oraz zapleczu kuchennym. Zakupione zostaną meble, sprzęt rehabilitacyjny, a także komputery i inne urządzenia.

Fundacja zamierza także zakupić i zamontować nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne.

W tym roku Fundacja na dokończenie budowy ma otrzymać 450 tysięcy złotych dotacji z budżetu miasta Tarnobrzega. Podjęto także starania o pozyskanie środków unijnych za pośrednictwem samorządu województwa podkarpackiego.

Władze Fundacji liczą także na wsparcie w ramach pozyskania 1% podatku.

Fot. R. Pytka

5 lutego ·  16:44

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez