Wiadomości
JASŁO

Trwa ekspertyza bloku w Jaśle

22 paź · 13:00
Trwa ekspertyza bloku w Jaśle

Dopiero około połowy listopada mogą wrócić do swoich mieszkań lokatorzy bloku przy ulicy Metzgera 10 w Jaśle. Z powodu niewłaściwie prowadzonych prac remontowych w lokalu na parterze w miniony czwartek ewakuowano z budynku 40 mieszkańców. Wyburzono m.in. jeden ze słupów nośnych, na których wspierały się wyższe kondygnacje.

Jak informuje jasielski Urząd Miasta:

Obecnie przygotowywana jest ekspertyza techniczna lokalu, w którym prowadzono remont. Obejmuje ona zarówno diagnozę stanu budynku, jak również wskazuje sposób wykonania niezbędnych robót budowlanych, tak by mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

Prace mają być wykonane do 14 listopada.

Miasto udostępnia potrzebującym mieszkańcom, którzy nie mają dalszej możliwości przebywania u swoich rodzin i znajomych, lokale zastępcze. Lokatorzy bloku przy Metzgera 10 mogą też liczyć na wsparcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle m.in. w zakresie pomocy finansowej i usług opiekuńczych.

Do połowy listopada zamknięty będzie odcinek drogi krajowej nr 28 prowadzący obok zagrożonego budynku.

Prokuratura przedstawiła właścicielowi lokalu, w którym przeprowadzano remont zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej.

Jak ustalono w śledztwie:

Prace w bloku wykonywano bez odpowiedniego pozwolenia.

Mężczyzna nie przyznał się do winy. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle

22 października ·  13:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez