Wiadomości

Trwa rekrutacja studenckich liderów do edukacyjnego projektu rejestracji potencjalnych dawców szpiku na uczelniach

28 wrz · 10:55
Trwa rekrutacja studenckich liderów do edukacyjnego projektu rejestracji potencjalnych dawców szpiku na uczelniach

Projekt HELPERS’ GENERATION od 2013 na stałe wpisał się w kalendarz akademicki. Dzięki zaangażowaniu młodych ludzi już 1 074 pacjentów z całego świata znalazło swojego „bliźniaka genetycznego” i otrzymało szansę na powrót do zdrowia. Ruszyła rekrutacja studenckich liderów do jesiennej odsłony 14. edycji projektu. Aplikować można do 16 października 2022 r.

Wyniki ogólnopolskiego badania Fundacji DKMS przeprowadzonego w ubiegłym roku przez agencję badawczą Biostat wykazały, że aż 84 procent Polaków chętnie pomaga innym. Deklarowany altruizm jest widoczny w grupie studentów, którzy z niesłabnącym zapałem angażują się w projekt HELPERS’ GENERATION. Dwa razy w ciągu każdego roku akademickiego inicjują kolejne akcje rejestracyjne potencjalnych dawców szpiku na campusach swoich uczelni. Na terenie szkół wyższych w całej Polsce odbyło się w sumie już niemal 1,5 tysiąca Dni Dawcy Szpiku podczas których do bazy Fundacji DKMS dołączyło ponad 140 tysięcy osób, a 1 074 spośród nich zostało dawcami faktycznymi, czyli podarowało szansę na życie pacjentom cierpiącym na nowotwory krwi poprzez oddanie szpiku lub komórek macierzystych.

Nowe doświadczenie i niezwykła satysfakcja

Justyna swoją przygodę z projektem HELPERS’ GENERATION rozpoczęła w 2018 roku jako wolontariuszka. Jednak już rok później postanowiła spróbować swoich sił w roli liderki i jak sama mówi, nie żałuje tej decyzji.

Uwielbiałam bycie wolontariuszem, jednak będąc na studiach poszukiwałam wyzwań, nowych aktywności, w jakich mogę uczestniczyć na uniwersytecie i bycie liderem w projekcie HELPERS’ GENERATION okazało się strzałem w dziesiątkę! Organizowanie własnej kampanii rejestracyjnej jest niezwykle wartościowe pod względem rozwijania nowych umiejętności, poznawania wspaniałych ludzi. Dowiedziałam się, że wiele rzeczy jest możliwych - wystarczy tylko chcieć!

- mówi Justyna Guz, studencka liderka i zwyciężczyni konkursu stażowego.

Prosta droga, aby stać się liderem i… stażystą

Studenci, którzy chcieliby zostać liderami projektu, do 16 października powinni nadesłać zgłoszenia poprzez stronę internetową Fundacji DKMS. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 19 października, a osoby, które przejdą ją pomyślnie zostaną zaproszone na dwudniowe warsztaty, które odbędą się w dniach 5 - 6 listopada w Warszawie. Podczas szkolenia liderzy zdobędą niezbędną wiedzę i umiejętności, które posłużą im do organizacji kampanii edukacyjno-rejestracyjnych na swoich uczelniach, a po zakończeniu projektu otrzymają referencje, potwierdzające nowo zdobyte umiejętności. Każdy lider studencki będzie miał szanse wziąć udział w konkursie stażowym, w którym wygraną jest 6-tygodniowy, płatny, wakacyjny staż w Fundacji DKMS w Warszawie, z zapewnionym zakwaterowaniem.

https://www.youtube.com/watch?v=6eoMzdPi4fw

Jeśli jesteś kreatywny, masz głowę pełną pomysłów, chcesz stawiać przed sobą nowe wyzwania i lubisz kontakt z ludźmi, nie zastanawiaj się i aplikuj na studenckiego lidera!

- zachęca Justyna Guz.

Od lat wspominam przeprowadzone przeze mnie akcje i wraca do mnie radość, kiedy pomyślę o stale zajętych stanowiskach rejestracyjnych, zaangażowanych wolontariuszach, czy wszechobecnym kolorze czerwonym. Czuję wewnętrzną dumę, że udało mi się zrobić coś dobrego, a przy tym nauczyłam się wielu wartościowych rzeczy. Co więcej, umiejętności, które rozwinęłam podczas projektu, są bardzo przydatne w momencie wkraczania na rynek pracy po ukończeniu studiów.

- podsumowuje liderka i zwyciężczyni konkursu stażowego.

Szczegółowe informacje na temat projektu i link do formularza zgłoszeniowego są dostępne na stronie: www.dkms.pl/student-aplikuj.

fot. Fundacja DKMS

28 września ·  10:55

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez