Wiadomości
KROSNO

Turyści domagają się parkingu w Rudawce Rymanowskiej

8 kwi · 16:30
Turyści domagają się parkingu w Rudawce Rymanowskiej

Turyści odwiedzający Przełom Wisłoka w Rudawce Rymanowskiej coraz częściej blokują za przejazd samochodom. Mieszkańcy sąsiednich Puław dla których droga wzdłuż rzeki jest jedynym dojazdem, apelują o wybudowanie tam miejsc parkingowych.

Jak mówi sołtys Daniel Bruk:

Problem mają gospodarze dojeżdżający do pól, cysterna odbierająca mleko z licznych tam gospodarstw, a nawet karetki pogotowia. Zdarzają się m.in. poważne problemy z dotarciem do poszkodowanych na znajdującym się tam stoku narciarskim. Przejazd kilku kilometrów zajmuje nawet 1,5 godziny.

Od 2 lat Przełom Wisłoka odwiedzają tłumy turystów i to o każdej porze roku, latem przyciąga ich wypoczynek nad wodą wiosną i jesienią wyjątkowe barwy lasów i skał a zimą słynne lodospady. Parkingiem miała być pobliska łąka, ale nikt tam nie wjeżdża, bo to podmokły teren.

Wnioskodawcy wyliczają, że utwardzenie pobocza drogi, tak by auta mogły parkować w poprzek, pozwoliłoby stworzyć miejsce dla ok. 300 samochodów.

Zarządcą drogi jest powiat krośnieński. Starosta zaprosił zainteresowane strony na spotkanie w przyszłym tygodniu. Ewentualną inwestycję chciałby realizować wspólnie z gminą Rymanów.

Relację przygotował Janusz Jaracz:

--:--
--:--
8 kwietnia ·  16:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez