Podczas inauguracji nowego roku akademickiego, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu, upamiętniła ośmiu zasłużonych pracowników. W czasie uroczystości przy zasadzonych wcześniej dębach, rodzina zmarłych odsłoniła pamiątkowe tablice. Tak została otwarta Aleja Pamięci w Parku Lubomirskich.
Paweł Trefler rektor akademii podkreślił, że było to bardzo ważne wydarzenie dla uczelni.
Uhonorowaliśmy osoby, które dołożyły swoją istotną cegiełkę do rozwoju tego miejsca. Osiem zasłużonych osób - profesorowie, pracownicy obsługi, a także nasz duszpasterz akademicki
Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu powstała 21 lat temu jako Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. W 2006 roku, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów została przekształcona w Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską, która na początku października, zmieniła nazwę na wspomnianą akademię. Kształci się tu prawie 1000 studentów z czego 20% jest pochodzenia ukraińskiego.
fot: Beata Korbas
Komentarze (0)
Zasady publikowania komentarzy