Wiadomości
TARNOBRZEG

Ulga za alkohol

25 lut · 06:56
Ulga za alkohol

Z tak zwanej "opłaty kapslowej" zwolnili restauratorów tarnobrzescy radni. Ulga dla przedsiębiorców branży gastronomicznej z tytułu koncesji na alkohol obejmuje dwa pierwsze kwartały tego roku. W zależności od dalszego przebiegu epidemii, radni Tarnobrzega podejmą kolejną dezyzję w sprawie ewentualnego rozszerzenia ulgi.

To ukłon miasta w kierunku restauratorów, którzy nie mogą sprzedać alkoholu ani w swoich lokalach, ani na wynos, stąd ich duże straty finansowe.

– powiedział m.in. radny Łukasz Nowak.

Na trudną sytuację właścicieli barów, pubów, pizzerii i restauracji zwracała też uwagę Tresa Gołębiowska-Piś. Tarnobrzeska radna podkreśliła, że restauratorzy praktycznie stracili możliwość zarobkowania, chociaż starają się nie zwalniać z pracy swojego personelu. W odczuciu przedstawicieli miejscowej branży gastronomicznej, przyjęta w tej sprawie uchwała to gest dobrej woli i realna pomoc dla nich ze strony miasta.

Wlaściciel jednego z barów w Tarnobrzegu, Piotr Jaszczuk powiedział, że samo "zamknięcie" miesięcznego bilansu na zero, w covidowej rzeczywistości to już jest radość

Relację przygotowała Wanda Piasek.

--:--
--:--


Fot. Wanda Piasek

25 lutego ·  06:56

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez