Wiadomości
RZESZÓW

Ulica Spacerowa w Rzeszowie bez „wuzetek”

3 wrz · 15:00
Ulica Spacerowa w Rzeszowie bez „wuzetek”

Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło dwunastą ostatnią wuzetkę na budowę wysokich bloków na rzeszowskim Zalesiu. Oznacza to, że na trzech hektarach powyżej ulicy Spacerowej nie powstanie wielokondygnacyjna zabudowa wielorodzinna, a powraca szansa na stworzenie przestrzeni rekreacyjnej.

Elżbieta Niedzielska, prezes Stowarzyszenia „Spacerówka” od wielu lat walczącego o tereny zielone na Zalesiu powiedziała, że ostatnie decyzje SKO i sądów administracyjnych przywróciły mieszkańcom poczucie spokoju.

Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa zaznaczył, że miasto zastosuje się do decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego, czyli powstrzyma się od wydawania warunków zabudowy do czasu opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Dodajmy, że Stowarzyszenie „Spacerówka” apeluje do władz Rzeszowa, by powstrzymywały się od wydawania wuzetek także w innych częściach miasta m.in. w dolinie Wisłoka.

W 2000 r.  rada miasta opracowała studium, które zakłada rekreacyjne i publiczne zagospodarowanie tych terenów. Przed sześcioma laty rozpoczęły się prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który musi uwzględniać zapisy studium. W tym samym czasie ratusz wydawał inwestorom wuzetki, co zostało uchylone po interwencjach mieszkańców ulicy Spacerowej. Nie wykluczają, że będą domagać się odszkodowań.

Fot. archiwum

3 września ·  15:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez