Wiadomości

Inwestycje w lasy

24 lis · 21:08
Inwestycje w lasy

Na zabiegi ochronne przed zwierzyną, cięcia pielęgnacyjne w drzewostanie czy na przebudowę składu gatunkowego drzewostanu – mogą uzyskać dofinansowanie posiadacze lasów prywatnych.

Do końca roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski na inwestycje. Jak mówi Andrzej Kraska, zastępca dyrektora regionalnego oddziału ARiMR w Rzeszowie, wysokość pomocy jest zróżnicowana i uzależniona od rodzaju inwestycji oraz warunków, w jakich ma być realizowana. Waha się od 8,82 zł za metr bieżący w przypadku ogrodzenia remizy siatką o wysokości co najmniej 2 m, do ponad 14 tys. zł/ha za przebudowę składu gatunkowego lasu.  Jest to już piąty nabór w tym programie. W pozostałych czterech wpłynęło ok. 316 wniosków z naszego regionu, na łączną powierzchnię 1134 hektarów. Zakładamy, że w tym naborze będzie ok. 200 wniosków – dodał Andrzej Kraska.

Dofinansowanie jest przeznaczone dla posiadaczy lasów prywatnych i obejmuje inwestycje w drzewostany w wieku od 11 do 60 lat. Wnioski o przyznanie wsparcia  można składać do końca roku  w biurach powiatowych ARiMR, drogą elektroniczną lub pocztową. Projekt „Wsparcie na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska” finansowany jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Fot. archiwum

24 listopada ·  21:08

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez