Wiadomości
JASŁO

Teleanioł Jasielski

1 maj · 15:01
Teleanioł Jasielski

57 osób skorzystało z opieki sąsiedzkiej finansowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle. Taka pomoc kosztuje niewiele lub jest bezpłatna w zależności od dochodów seniorów. GOPS od dwóch lat realizuje dofinansowany z funduszy europejskich projekt „Teleanioł Jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych”. Chodzi o to, by osoby samotne i niesamodzielne mogły jak najdłużej pozostać w swoim środowisku – mówi koordynatorka projektu Aneta Trzeciak Warchoła. Z pomocy korzysta z niego m.in. Jan Wojtowicz. Jak mówi, dzieci pracują, a żona jest tak schorowana, że sama wymaga opieki. Dlatego bardzo przydaje się opiekunka, która m.in. wozi go do lekarza, sprząta i gotuje.

Każdy z seniorów objęty jest także teleopieką. Otrzymali specjalne opaski, poprzez które w razie upadku czy innych problemów mogą połączyć się z czynnym całą dobę centrum teleopieki.

Projekt trwa do końca maja. Sprawdził się na tyle, że Rada Gminy na kwietniowej sesji zdecydowała o jego kontynuacji. Będzie finansowany z budżetu gminy.

Fot. archiwum

1 maja ·  15:01

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez