Wiadomości
JAROSŁAW

W Jarosławiu tlenkiem węgla podtruło się pięć osób

9 sty · 15:36
W Jarosławiu tlenkiem węgla podtruło się pięć osób

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań przy ul. Słowackiego. - Strażacy podczas sprawdzania mieszkania wykazali przekroczony poziom stężenia tlenku węgla – podała w poniedziałek podkarpacka policja.

Jak ustalili funkcjonariusze, 25-letnia mieszkanka Jarosławia wieczorem przyszła odebrać dzieci, które wcześniej pozostawiła pod opieką babci. - Zauważyła, że wszyscy obecni w mieszkaniu źle się czują. Dzieci skarżyły się na bóle głowy oraz brzucha, dlatego też kobieta o swoich przypuszczeniach zatruciem tlenkiem węgla poinformowała służby ratunkowe – podkreślają policjanci.

Gdy na miejsce dotarli funkcjonariusze, z mieszkania strażacy wyprowadzili już domowników. Do szpitala zostali przetransportowani 49-letnia kobieta, dwójka dzieci w wieku 5 i 7 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 24 i 34 lat. Osoby dorosłe opuściły jeszcze w ten sam dzień placówki medyczne, dzieci pozostały w szpitalu na obserwacji.

Podkarpaccy strażacy cały czas przypominają o sprawdzaniu drożności przewodów kominowych i wentylacyjnych, urządzeń służących do ogrzewania mieszkań oraz instalacji czujki tlenku węgla. - Tylko w ten sposób unikniemy tragedii - podkreśla brygadier Marcin Betleja, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Od początku sezonu grzewczego w regionie, w związku z obecnością tlenku węgla, strażacy interweniowali ponad 70 razy, 2 osoby zmarły, a 17 z objawami zatrucia trafiło do szpitali.

fot. ilustracyjne

9 stycznia ·  15:36

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez