Wiadomości
RZESZÓW

Skopali 28-latka i zmusili do przelania pieniędzy na konto

1 lut · 14:03
Skopali 28-latka i zmusili do przelania pieniędzy na konto

Do tymczasowego aresztu trafili dwaj mężczyźni podejrzani o to, że pobili i okradli 28-letniego mężczyznę. Zmusili go do wypłaty pieniędzy z bankomatu i wykonanie przelewu. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

Z przekazanych policji przez pokrzywdzonego informacji wynikało, że kiedy 28-latek wychodził nad ranem z jednego z rzeszowskich lokali, został zaczepiony przez dwóch nieznanych mężczyzn. Zażądali od niego gotówki, ponieważ nie miał jej przy sobie, zmusili go do wybrania pieniędzy z bankomatu. Gdy próbował uciec, został pobity i skopany. Ostatecznie wybrał ze swojego konta 700 złotych, a kolejne 600 przelał na konto oprawcy. Zawiadomieni o sprawie kryminalni z rzeszowskiej komendy ustalili i zatrzymali 25-letnich podejrzanych, mieszkańców powiatu łańcuckiego i Rzeszowa.

Policjanci przekazali akta sprawy do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator przedstawił mężczyznom zarzut rozboju. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie zgodził się na areszt, trzymiesięczny dla mieszkańca powiatu łańcuckiego i dwumiesięczny dla mieszkańca Rzeszowa.

fot. ilustracyjne

1 lutego ·  14:03

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez