Wiadomości
PRZEMYŚL

Uzupełnione zarzuty w sprawie pogryzienia dzieci

4 maj · 12:00
Uzupełnione zarzuty w sprawie pogryzienia dzieci

Właściciel psów, które w ubiegłym roku w Przemyślu śmiertelnie pogryzły 12-letniego chłopca, zostanie poddany badaniu sądowo-psychiatrycznemu. Po uzyskaniu opinii biegłych w tej sprawie do sądu ma być skierowany akt oskarżenia.

Prokuratura Okręgowa w Przemyślu doprecyzowała i uzupełniła zarzuty postawione Mariuszowi S. o opis obrażeń, których doznał 12-latek i jego kolega. Mężczyzna jest podejrzany m.in. o nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka oraz narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia drugiego chłopca. Mariusz S. bez pozwolenia posiadał dwa psy rasy amerykański pitbulterier uważanej za niebezpieczną i nie zapewnił im odpowiednich warunków bytowania. Nie zabezpieczył również dzieci i innych osób przed dostępem do tych zwierząt. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Podejrzany nie przyznał się do winy. Po zwolnieniu z aresztu Mariusz S. przebywa na wolności.

28 września ubiegłego roku w jednym z przemyskich mieszkań pod nieobecność osób dorosłych 12-latek został zaatakowany przez 2 psy należące do ojczyma jego kolegi. Chłopiec doznał ciężkich obrażeń i zmarł w szpitalu w Katowicach. Jego kolega został lekko ranny.

Fot. Pixabay

4 maja ·  12:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez