Wiadomości

W okresie świątecznym będą dodatkowe połączenie lotnicze do Dublina

8 gru · 11:19
W okresie świątecznym będą  dodatkowe połączenie lotnicze do Dublina
W okresie świąteczno-noworocznym spodziewamy się zwiększonego ruchu w połączeniach regularnych

– informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik podrzeszowskiego lotniska w Jasionce.

Zaznacza, że w okresie tym lotnisko obsługuje więcej pasażerów, którzy przylatują do Polski z zagranicy samolotami rejsowymi.

Wiemy już, że przewoźnik Ryanair dołoży czwarte połączenie z Dublinem,  w każdy czwartek, od 22 grudnia tego roku do 5 stycznia przyszłego roku

– dodaje.

Rzecznik lotniska podkreśla, że przewoźnicy operujący z Jasionki analizują sytuację na bieżąco i jeśli będzie taka potrzeba uruchomią dodatkowe połączenia. Obecnie z Jasionki, spośród 10 dostępnych tras, sześć obsługuje Ryanair. Irlandzkie linie latają z podrzeszowskiego lotniska do Londynu (lotniska Stansted i Luton), Manchesteru, Bristolu oraz East Midlands w Wielkiej Brytanii, a także do Dublina (Irlandia). Natomiast Wizz Air zimą obsługuje dwa połączenia z Jasionki - do holenderskiego Eindhoven i Londynu Luton.

Jak podaje Waldemar Mazgaj, najczęściej podrzeszowskie lotnisko gości samoloty PLL LOT, obsługujące krajową trasę do Warszawy. - Od listopada do marca kursują aż 26 razy w tygodniu (3-4 rejsy dziennie), zapewniając podróżnym dogodną przesiadkę na loty międzynarodowe z Lotniska Chopina – dodaje rzecznik. (PAP)

Fot. Port Lotniczy w Jasionce

8 grudnia ·  11:19

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez