Wiadomości
PRZEMYŚL

Zbudują Centrum Dowodzenia Twierdzy Przemyśl

29 mar · 08:03
Zbudują Centrum Dowodzenia Twierdzy Przemyśl

Twierdza Przemyśl zyska Centrum Dowodzenia. Obiekt, którego głównym celem będzie promocja kompleksu obronnego, powstanie nieopodal Kopca Tatarskiego. Wczoraj w Urzędzie Miasta została podpisana umowa z wykonawcą. Projekt został dofinansowany z pieniędzy norweskich, a jego koszt to ponad 9 mln złotych.

Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla powiedział, że inicjatywa ma zachęcić turystów do odwiedzenia obiektów Twierdzy. Poszczególne forty zostały w ciągu ostatnich lat odnowione i można je bezpiecznie zwiedzać.

Budynek będzie miał dwie kondygnacje. Do dyspozycji zwiedzających będą nowoczesne sale multimedialne i warsztatowe, a także sala konferencyjna z wyjściem na taras widokowy i sala kinowa 5D. Między innymi dzięki pokazom multimedialnym turyści będą mogli poznać historię jednych z największych w Europie fortyfikacji czasów I wojny światowej. Centrum ma być oddane do użytku w pierwszej połowie przyszłego roku.

Twierdza Przemyśl jest jedną z największych atrakcji turystycznych miasta, to trzecia co do wielkości twierdza w Europie (po Antwerpii i Verdun).

fot. UM Przemyśl/ fort Łętownia

29 marca ·  08:03

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez