Wiadomości
RZESZÓW

W Rzeszowie najlepiej leczą udary

19 paź · 18:03
W Rzeszowie najlepiej leczą udary

W Rzeszowie najlepiej leczą udary. Po raz szósty do Diamentowy Anioł trafił do Kliniki Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie. To specjalna Nagroda Europejskiej Organizacji Leczenia Udarów Mózgu AngelsAwards wyjaśnia kierownik kliniki Prof. dr hab. n. med. Halina Bartosik-Psujek.

W klinice stosowane są najnowocześniejsze metody leczenia. Jednak by skutecznie pomóc pacjentowi, ważny jest czas dotarcia do specjalistów, dlatego profesor zachęca do natychmiastowego wezwania pogotowia w przypadku niepokojących objawów, które mogą wskazywać na udar. Są to m.in. kłopoty z mówieniem i rozumieniem tego, co mówią inni. Paraliż lub drętwienie twarzy, rąk lub nóg. Problemy z widzeniem w jednym lub obu oczach czy nagły ból głowy.

Klinika Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie rocznie hospitalizuje ponad 500 pacjentów z udarem mózgu.

W Klinice działa jedyne na Podkarpaciu Centrum Interwencyjnego Leczenia Udaru Mózgu – CILUM. Trafiają tu pacjenci z najcięższymi przypadkami ze wszystkich oddziałów neurologicznych i udarowych województwa podkarpackiego.

Relację przygotowała Małgorzata Iwanicka.

--:--
--:--

Fot. Małgorzata Iwanicka

19 października ·  18:03

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez