Wiadomości
STALOWA WOLA

W Stalowej Woli brakuje już węgla

7 gru · 14:02
W Stalowej Woli brakuje już węgla

Sprzedano węgiel, który miasto zamówiło na preferencyjnych warunkach. Jak się dowiedzieliśmy, na składzie pozostała jedynie resztka ekogroszku. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy będzie nowa dostawa.

Stalowa Wola była pierwszym miastem w regionie, które rozpoczęło dystrybucję węgla. Na początku listopada do miasta dotarło transportem kolejowym 2200 ton tego paliwa. Dzięki porozumieniu z okolicznymi gminami węgiel mogli kupować także m.in. mieszkańcy Niska i Rudnika nad Sanem. Niedawno samorządy otrzymały informacje, że sprzedaż w Stalowej Woli na razie zakończono. Zapotrzebowanie okazało się większe, niż wskazywały szacunki. Miasto złożyło wniosek o zakup kolejnej partii.

Na Podkarpaciu umowy ze spółkami Skarbu Państwa w sprawie dystrybucji węgla podpisała zdecydowana większość samorządów. Nie wszędzie jednak dotarło to paliwo i rozpoczęto sprzedaż mieszkańcom.

Zgodnie  z ustawą  cena węgla sprzedawanego przez samorządy nie może przekroczyć  dwóch tysięcy złotych za tonę. Do końca roku uprawnione gospodarstwo domowe może kupić  w ten sposób 1,5 tony węgla i kolejne 1,5 tony po Nowym Roku.

fot. archiwum

7 grudnia ·  14:02

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez