Wiadomości
TARNOBRZEG

W Tarnobrzegu postaje Centrum Wolontariatu

19 lut · 08:13
W Tarnobrzegu postaje Centrum Wolontariatu

Główną ideą stworzenia Centrum jest potrzeba instytucjonalnego wsparcia oraz konieczność koordynacji działań licznych organizacji pozarządowych, które bazują na wolontariacie.

Na potrzeby tworzonej instytucji władze samorządowe przekazały w nieodpłatne użytkowanie lokal w budynku komunalnym przy placu Bartosza Głowackiego 34.
Jak poinformował Sławomir Partyka ze Stowarzyszenia Plus, dzięki wielu ludziom dobrej woli sukcesywnie remontowane są kolejne pomieszczenia. Wiele z nich wyposażone jest już w meble i urządzenia techniczne niezbędne do pracy, organizacji spotkań, szkoleń i konferencji. W sali konferencyjnej, która może pomieścić co najmniej 40 osób, jest już sprzęt komputerowy i multimedialny niezbędny do realizacji prezentacji.

Ogranaizatorzy Centrum Wolontariatu w dalszym ciągu oczekują na pomoc w postaci materiałów potrzebnych do remontu oraz pieniędzy na zakup mebli i wyposażenia.

Jak zauważa Andżelika Stasiak, odpowiedzialna za promocję tego przedsięwzięcia, mieszkańcy Tarnobrzega i okolic bardzo chętnie pospieszyli z pomocą. Sukcesem okazała sie zbiórka na potrzeby Schroniska dla zwierząt. Oprócz karmy zebrano ponad 600 złotych, kóre przekazano Schronisku.

W ideę organizacji dużych akcji charytatywnych, a także wolontariatu chętnie włączyłą sie młodzież, która po bardzo udanej akcji Walentykowej przygotowuje się do organizacji licytacji i zbiórki dla potrzebujących w czasie Dnia Kobiet.
Oragnizatorzy maja zamiar Uruchomić Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu  5 grudnia tego roku,  kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Wolontariatu.

Osoby pragnące wesprzeć tworzenie Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu szczegółowe informacje mogą znaleźć na profilu facebookowym Stowarzyszenia Plus oraz Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu.

Relację przygotował Robert Pytka.

--:--
--:--


Ilustracja: logo TCW

19 lutego ·  08:13

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez