Wiadomości
KROSNO

Wątpliwe maszty

24 lut · 12:02
Wątpliwe maszty

W Krośnie trwa budowa masztów oświetleniowych na stadionie przy ul. Legionów. Inwestycja za prawie 6 mln zł realizowana przy malejących wypływach do kasy miasta i pandemicznych ograniczeniach wzbudza kontrowersje. Już w czasie przyjmowania budżetu na 2021 rok krytykowała ją spora grupa radnych.

Anna Dubiel – przewodnicząca komisji kultury, sportu i turystyki widzi konieczność remontu obiektu, ale jej zdaniem nie powinien on się zaczynać od oświetlenia potrzebnego zawodnikom tylko jednej dyscypliny – żużlowcom.

O wadze inwestycji przekonują członkowie zarządu miasta i wtóruje im prezes klubu Wilki Krosno Grzegorz Leśniak. Mówi m.in. że żużel przyciąga bardzo dużą liczbę kibiców, a dzięki oświetleniu będzie można organizować też międzynarodowe imprezy – ważne dla promocji Krosna. Klub już otrzymał zgodę na przeprowadzenie jednej z eliminacji mistrzostw świata juniorów na żużlu. Wrześniowe zawody będą transmitowane do kilkudziesięciu krajów. W Krośnie będzie można też gościć młodzieżowe reprezentacje Polski w piłce nożnej.

Postawienie masztów ma być początkiem większej przebudowy stadionu, co – jak wszyscy podkreślają – jest konieczne. Jego wiele elementów, m.in, główna trybuna, czy sanitariaty jest w fatalnym stanie.

Relację przygotował Janusz Jaracz.

--:--
--:--


Fot. J. Jaracz

24 lutego ·  12:02

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez