Wiadomości
ŁAŃCUT

Wicepremier w Łańcucie o Nowym Ładzie

28 lip · 20:00
Wicepremier w Łańcucie o Nowym Ładzie

Założenia Polskiego Ładu w ramach ochrony zdrowia prezentował w Łańcucie wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Nakłady na zdrowie już wynoszą 5,85 procent PKB. W 2023 roku ten próg osiągnie 6 procent, a rząd planuje podnieść je o kolejny procent w następnych 6 latach.

– zapewnia wicepremier Sasin. To ulokuje Polskę w gronie europejskich krajów wysokorozwiniętych podkreślił.

Wicepremier zapewnił, że kwestie zdrowotne, w kontekście Polskiego Ładu, to jeden z priorytetów dla rządu. Został już  uruchomiony pakiet badań "40+". W planach jest rozbudowa  placówek onkologicznych i kardiologicznych. Zostaną zniesione limity przyjęć do specjalistów. Powołany będzie  fundusz medyczny, który będzie służył modernizacji szpitali przez m.in. zakup nowoczesnego sprzętu, wyliczał minister aktywów państwowych

Wicepremier Jacek Sasin dodał, że w finasowanie służby zdrowia, w tym zakup sprzętu angażują się spółki Państwowe np. PZU i PGNiG. Z takiej pomocy skorzystało Centrum Medyczne w Łańcucie. Placówka ta dzięki wsparciu z tych spółek zakupiła 6 respiratorów. W przetargu jest też zakup aparatur do znieczulenia do oddziału urologicznego.

Fot. M. Iwanicka

28 lipca ·  20:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez