Wiadomości

Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej dobiega końca

15 sie · 20:00
Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej dobiega końca

Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla powoli dobiega końca.

Wielki Odpust WNMP rozpoczął się w czwartek poświęceniem szat Matki Bożej i procesją z figurą Matki Bożej Zaśniętej do jej kaplicy - domku. W programie odpustu znalazły się, jak co roku, m.in. codzienne msze święte, odsłonięcia cudownego obrazu, nabożeństwa, w tym nabożeństwo uzdrowienia, całonocne adoracje Najświętszego Sakramentu, procesje, w tym ze świecami, w czasie których figura Matki Bożej jest przenoszona do kaplicy św. Rafała i tradycyjnie wraca do kościoła w dniu Święta Wniebowzięcia.

Nie zabrakło też tradycyjnej mszy św. odprawionej o północy z 14 na 15 sierpnia. Była to msza św. prymicyjna neoprezbitera franciszkańskiego, w czasie której słowo do wiernych wygłosił prowincjał Krakowskiej Prowincji Franciszkanów o. Marian Gołąb.

Wierni, którzy przybyli na Kalwarię, najczęściej prosili Boga przez wstawiennictwo Maryi o błogosławieństwo dla rodzin, o zakończenie wojny w Ukrainie. Dużo jednak było też intencji dziękczynnych, zwłaszcza za kolejne udane lata pożycia małżeńskiego i za zdrowie, umożliwiające pielgrzymowanie do sanktuarium.

Wydarzenie zgromadziło ponad 20 tysięcy pielgrzymów.

fot. archiwum

15 sierpnia ·  20:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez